Výlet 5. třídy

Žáci 5. třídy se vydali na čtyřdenní školní výlet do Sloupu v Čechách. Byli ubytováni v bezva penzionu, kde se každé ráno posilnili výbornou snídaní a poté se vydali na průzkum sloupského okolí. Prošli si Naučnou stezku Radvanec, na které se dozvěděli mnoho zajímavostí. Navštívili Rozhlednu Na Stráži, Skalní hrad Sloup, Samuelovu jeskyni, Havraní skály, koupaliště Sloup. Mnoho legrace zažili při společných hrách na zahradě penzionu. Nakonec namalovali krásné kamínky pro své tatínky a maminky. Výlet si všichni moc užili a zůstanou všem krásné vzpomínky :-)

Nocování ve škole

Tradičně na konci roku si naši žáci užívají akci – NOCOVÁNÍ VE ŠKOLE. I přes nepřízeň počasí, kdy jsme si nemohli užít táborák, tak ostatní program se nám vyvedl (vystoupení Capoeiry a soutěže pro děti)- a to hlavní – přespání ve škole.(viz fotogalerie)

Poděkování rodičům

Tímto bychom za školu chtěly poděkovat rodičům ze 3.třídy za příspěvek na autobus na školní výlet, p. Deňovi z 2.třídy za fin. příspěvek na sladké odměny pro děti a p.Vomáčkovi – p. Patzeltovi ze 4.třídy za dřevo na táborák . :lol:

Výlet 3. třídy

V pátek 10. 6.  se uskutečnil výlet třeťáčků. Vydali jsme se na Mezní louku, odkud jsme sešli k lodičkám a čekala nás projížďka soutěskami. Naše plavba na lodičkách byla doprovázena zajímavými výklady pánů převozníků, u kterých jsme se pobavili a zároveň jsme si užívali pohledu na okolní skály, pozorovali jsme rostlinstvo a živočišstvo na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Počasí nám přálo, sluneční paprsky se opíraly do skal a odrážely se od vodní hladiny a hladily nás po tvářích. Ve Hřensku na nás čekal náš minibusík, který nás dopravil do Krásné Lípy, kde nás čekala návštěva čokoládovny. Dozvěděli jsme se mnohé o pěstování čokoládových bobů, výrobě čokolády a ochutnali jsme i netradiční druhy čokolády, jako např. růžovou, zelenou či 100%. V čokoládovně jsme si vyzkoušeli vlastní výrobu čokoládových dobrot. Po tomto netradičním zážitku jsme ještě navštívili Dům Českosaského Švýcarska, kde jsme zhlédli zajímavý film a prohlédli si celou expozici o malebné přírodě, která je naším domovem. A na závěr výletu už jen chybělo pořídit ještě nějaký suvenýr a dát si slíbenou zmrzlinku! Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Výlet 4. třídy

V pondělí 13. 6. se 4. třída vydala na školní výlet do Liberce. Nejdřív nás čekalo PLANETÁRIUM a populárně-naučný program o vesmíru. Po svačině následovala prohlídka IQ LANDIE, kde si každý našel to, co ho baví a zajímá (hudební nástroje, přírodní živly, matematika, smysly atd).

Výlet se všem moc líbil.

Výlet 1. a 2.třídy

Výlet se uskutečnil na zámku v Děčíně, kam jsme se dopravili vláčkem. Už cesta vláčkem byla pro řadu z nás hezkým zážitkem. Na zámku nás uvítali pávi. Plnění úkolů při prohlídce zámku  se zámeckou paní bylo též zábavné (odměna nechyběla). Prohlédli jsme si krásně rozkvetlou RŮŽOVOU ZAHRADU, prošli jsme zámeckou zahradu až  na nábřeží řeky Labe, kde jsme viděli i soutok řeky Labe  s Ploučnicí – velký parník a plující loď. No zážitků bylo dost a už se můžeme těšit na další . Velká pochvala pro děti -  zvládly výlet  na jedničku. :lol:

Den dětí

Žáci 5. třídy ke Dni dětí připravili pro spolužáky nižších ročníků zábavné dopoledne. Děti na čtyřech stanovištích plnily různé úkoly, při kterých si procvičily svou paměť, postřeh a rychlost. Slunečné, hravé dopoledne se vyvedlo a všechny děti si ho bezva užily.

Já, občan

V pátek 20. 5. se 4. třída zúčastnila projektu studentek Gymnázia Rumburk na téma zdravý životní styl. Děti se poutavou formou besedy, kvízů a her dozvěděly, jak spolu souvisí psychické a fyzické zdraví. Program byl nejen poučný, ale i zábavný.

Těšíme se na další  :-)

PRVŇÁCI V KNIHOVNĚ

KNIHA PRO PRVŇÁČKA…..po druhé….ve čtvrtek 19. 5. se prvňáci vydali opět do knihovny, tentokrát na besedu s panem spisovatelem a hudebníkem Markem Šolmesem Srazilem. Byl to mejdan a děti se rozhodně nenudily. Těšíme se na příště !!!

Ovoce a zelenina do škol – ochutnávka

Ve středu 18.5. si měli možnost naši žáci ochutnat v rámci projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL různé druhy ovoce a zeleniny. Zkoušeli  rozpoznání jednotlivých druhů po hmatu, na slepo. Účastnili se kvízu – co je ovoce,zelenina. Zkoušeli si zapamatovat co největší počet druhů ovoce či zeleniny, malovali na toto téma a  zkoušeli vymyslet recepty na různé pokrmy z těchto druhů ovoce a zeleniny. (viz fotogalerie)