Den Země

Ve středu se naši žáci zúčastnili slavnostní akce – Den Země. Byl připraven program s divadelním představením na téma VODA.Žáci gymnázia  si připravili řadu zajímavých pokusů s vodou, což mělo u našich žáků úspěch. Též si mohli vyzkoušet znalosti u stánku LESY ČR  a vyluštit pár hlavolamů u stánku DDM. Akce se vydařila a už se těšíme na EKOHRÁTKY, které pro nás připravují žáci 5.třídy – též v rámci oslav Den Země.

Měření čtvrťáků

Jeden týden si žáci zkoušeli měřit během vyučování co se dá.  Měřili čas chůze na poštu, odhadovali délku  doručení dopisu, který si navzájem poslali. Na školním hřišti a v tělocvičně  si měřili své výkony.  Měření  uplatňovali též při odhadu délky ve třídě, při vyšívání  a další . (viz fotogalerie) :lol:

Čokoládová tretra

Velké poděkování všem zúčastněným dětem na čokoládové tretře , vyhlášenou SSK Vítkovice, kde si vyzkoušeli hod raketkou a běh na 100m,200m a 300m.

Bubny – hudební vystoupení

Velký úspěch mělo hudební představení – BUBNY- ,  kde si  každý  žák osobně vyzkoušel zahrát na bubny. Rytmika, zpěv a plno zajímavých informací o tomto hudebním nástroji – opravdu si to děti užily. :-D

Výsledky zápisu

výsledky zápisu

18.4. velikonoční prázdniny – čtvrtek

Ve čtvrtek škola uzavřena – velik.prázdniny.

KRÁSNÉ A VESELÉ VELIKONOCE VŠEM – :lol:

4.třída – Bajky

Bajky – téma naší návštěvy v měst. knihovně , kde při předčítání bajek žáci měli vyvodit ponaučení a poznat přísloví, o kterém bajka vypovídala.

Na závěr si žáci zkusili kvíz,který pro řadu z nich dopadl kupodivu dobře. Návštěva se nám líbila  :-D (viz fotogalerie)

Zápis do 1.třídy – 4. dubna

Zápis do naší školy(2)

Veselé zoubky

Ve středu 27. 2. se 1. třída zapojila do projektu DM Veselé zoubky. Děti se poutavou formou dozvěděly o správné péči o zuby a získaly balíček s pomůckami k pravidelné hygieně ústní dutiny.

PÁTEČNÍ SPORTOVNÍ HRY S DAVIDEM KONČÍ 1.3. 2019 !!!

Činnost pátečních netradičních sportovnich her s Davidem Jurajdou končí 1.3.2019.