Vánoční besídka – 18.12.

Všechny přátele naší školy zveme na tradiční VÁNOČNÍ BESÍDKU , která se koná v úterý 18. prosince v DK na velkém sále od 18.00h.

Vánoční turnaj čtvrťáků

Źáci čtvrté třídy si zorganizovali vánoční turnaj ve stolním tenise. Velké poděkování Oliverovi Běličovi, který připravil rozpis her, dále Darkovi Švábovi za přípravu diplomů a Prokopovi Holubovi za krásné medaile.

Též poděkování  všem zúčastněným za férovou hru, velkou snahu a respekt k druhým hráčům. Byl to pěkný sportovní zážitek. (viz foto)

Mikulášská nadílka

Tradičně naší školu navštívil Mikuláš,anděl i s čerty. Nemuseli jsme se ničeho bát, spíše si připomínáme tuto tradici a děti si to skvěle užívají. Připravují si obrázky,básničky a písničky pro neposlušné čertíky,kteří naše děti trochu postraší.Ale máme tu Mikuláše a anděla, kteří vše zachrání. Tento den i tradičně vyhodnocujeme nejlepší sběrače kaštanů a žaludů pro lesní zvířata. Opět ty nejlepší sběrače čeká výlet za kamzíky do lesa. Odměněni byli všichni pilní sběrači. :lol: (fotodokumentace)

ŠD Zelenina s ovocem

V týdnu od 5.11. do 9.11. 2018 se naše družina ocitla v ovocném a zeleninovém ráji. Od pondělí děti nosily ovoce nebo zeleninu na výstavu, která se v průběhu každého dopoledne proměnila v připravenou ochutnávku plnou vitamínů. Nejen čerstvé plody jsme ochutnali, ale i polévku z dýně, hrášku, křížaly z jablek, špendlíkové kompoty…
Společně jsme si zatančili, zazpívali, zasoutěžili, využili všech smyslů k poznávání plodů, taneční karaoke s interaktivní tabulí nás pobavilo, hry s obrázky a názvy zeleniny+ovoce obohatily naše vědomosti, kresby a tvoření nám zdobí naší družinu. Děkujeme prvňáčkům a třeťákům za papírové melouny a obrázky plodů.
Společně jsme si vyslechli básničky a rýmovačky, které napsaly děti. Taky jsme si dali páku, kterou děti doprovázely srdečným fanděním pro zeleninu nebo ovoce. A tím můžeme potvrdit, že:
„ZELENINA S OVOCEM DAJÍ PÁKU NEMOCEM“.
Mockrát děkujeme rodičům za štědrost a spolupráci, které si velice vážíme. Díky vaší podpoře můžeme zajímavě vzdělávat a zažívat nevšední dny ve školní družině.
Vychovatelky ŠD JINDŘIŠKA – Zímová a Semerádová.

HALLOWEEN 5.třída

Páťáci si pro své spolužáky připravili halloweenský program. V maskách příšer, duchů, kostlivců přiblížili dětem tradici Halloweenu a legendu o hříšném Jackovi.

ŠD Drakiáda

Říjnové vyrábění draků zakončilo bodování poroty složené ze všech dětí školní družiny. Velká pochvala patří dětem, které se aktivně zapojily do tvoření originálních draků dle vlastní fantazie. A kdo získal nejvíce bodů?
1.oddělení JASA, JONÁŠ, VEJVANČICKÁ, KREJZOVÁ, JIREŠ, KORBOVÁ…
2.oddělení VLKOVÁ, FRINTOVÁ, TOUŠKOVÁ, DITTRICHOVÁ, RICHTEROVÁ, ŠVÁB…
V listopadu nás čeká zelenina s ovocem… můžete začít nosit od pondělí 5.11. děkujeme vychovatelky ŠD.

Projekt 5.třídy

5.třída projektem ke 100 LETŮM VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA se připojila k jeho oslavám. Výstavou svých prací na chodbě školy vzpomněla na významné události, osobnosti, sportovní výkony a vynálezy 20. století.

Pohádka pro prvňáčky

Žáci čtvrté třídy připravili pro své spolužáky z 1.třídy naučnou pohádku k tématu – Třídíme odpad u nás ve škole- .

Pohádka – O NEPOŘÁDNÉM PEPÍKOVI- seznámila děti, jak třídit odpad u nás ve škole, hudebně pohádku doprovodila Klárka Reinová a o celou výpravu pohádky se žáci 4.třídy postarali opravdu zodpovědně a samostatně. Děkujeme :lol:

Plavecká štafeta měst

Naše škola se 3.října zúčastnila celorepublikové soutěže  PLAVECKÁ ŠTAFETA MĚST  .  Plavci naší školy museli uplavat každý 100 m a tím přispěli našemu městu určitými body. Tímto našim plavcům děkujeme a chválíme za vzornou reprezentaci naší školy. (viz fotogalerie) :-P

Zátopkova štafeta

Velký úspěch našich žáků při účasti na Zátopkově štafetě , která se uskutečnila 26.září na měst. stadionu v Rumburku. Získali jsme 2.místo !!!

Krásný sportovní zážitek pro všechny zúčastněné –  proto i všem reprezentantům velký dík . Velké poděkování i našemu hostujícímu závodníkovi – p.Drahníkové (krásný výkon).