Pololetní prázdniny + jarní prázdniny

V pátek mají žáci pololetní prázdniny a od pondělí 6.2. začínají jarní prázdniny  – do 10.2. Škola bude uzavřena. Nástup do školy je v pondělí 13.2.  :lol:

Ukončení plaveckého výcviku

V pátek úspěšně zakončili naši žáci plavecký výcvik – zadařilo se. Každý z plavců byl pochválen za plavecké výkony a získal  MOKRÉ VYSVĚDČENÍ  :lol: )viz fotogalerie

VYCHÁZKA DO LESA

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky a vyrazili jsme na slíbený sobotní výlet.
Bylo na co koukat, zvěř jelení, srnčí i kamzičí se stahovala ke krmelcům. Všichni ze zúčastněných přiložili ruku k dílu a poctivě zvěři zakrmili.
Domů jsme odjížděli s dobrým pocitem a plni zážitků. Děkujeme LS Rumburk.

ZPÍVÁNÍ S JINDŘIŠKOU

Velká pochvala pro děti ze školní družiny za pěvecká vystoupení. Už se těšíme na příští zpívání.

ŠD – přání

VÁŽENÍ RODIČE,
všem přejeme krásné prožití vánočních svátků, hodně stěstí a zdraví v novém roce 2023. Vážíme si Vaší spolupráce se školní družinou a děkujeme moc za Vaši štědrost… Už nyní se těšíme na společnou nadílku dárků pro ŠD v lednu s JINDŘIŠKOU.
Paní vychovatelky D.Zímová a D.Semerádová.

Vánoční besídka

Vánoční besídka byla a stále je na naší škole příjemnou akcí v předvánočním čase. Program byl bohatý. Děti si vyzkoušely vystupovat na jevišti a odměna rodičů velkým potleskem vypověděla, že se besídka líbila. (viz fotogalerie)

Mikuláš a vyhodnocení sběru kaštanů

Dnes nás navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Žáci, kteří byli na  pekelné listině  slíbili, že napraví své špatné skutky a všichni ostatní  si tuto předvánoční akci hezky užili. Potom čekala sladká odměna i sběrače kaštanů, kteří nezapomněli na lesní zvěř. Děkujeme !! :lol: (viz fotogalerie)

SBĚR LESNÍCH PLODŮ

Velké poděkování všem , kteří sbírali lesní plody pro lesní zvěř!! Každý dobrý skutek se cení!
Celkem jsme nasbírali přes 2 tuny!
Díky, zvěři přejeme dobrou chuť!

Projekt Zvířata – 4. třída

Čtvrťáci se v rámci Mezinárodního dne zvířat pustili do projektové práce na téma Zvířata. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o životě našich domácích mazlíčků, ale spoustu zajímavostí o dalších zvířatech se nám podařilo vyhledat a zaznamenat z encyklopedií nebo internetu. Naše povídání a písemné zpracování nám oživily obrázky, fotografie a velké poděkování patří rodičům, kteří nám dovolili pochlubit se svým živým mazlíčkem ve škole. Náš projekt byl o to zajímavější, že jsme toto téma prolnuli i do výuky cizích jazyků.

Návštěva muzea – 3.třída

V pátek žáci 3.třídy navštívili měst.muzeum v Rumburku, kde se zúčastnili

doprovodného programu ,,Putování muzeem“ . Zajímavé a hlavně poučné  :lol: (viz foto)