Pohádka pro 1.třídu

Stává se tradicí, že starší žáci vymyslí a sehrajou pohádku na téma – Třídíme odpad- .Tento rok žáci 5.třídy nacvičili pohádku         ,,O neposlušném Frantíkovi a skřítkovi Třídílkovi. Pohádku vymyslel a napsal O.Bělič a režírovala to děvčata B.Kučerová a N.Toušková. A výsledek? To už mohou hodnotit žáci z 1.třídy, kteří byli pozorní a šikovně plnili úkoly od spolužáků. Tak zase za rok!!! :lol:

Dary přírody na podzim – 5.třída

Příroda na podzim? Její dary? To vše zkoumali žáci 5.třídy během výuky – připravili si zajímavé referáty o darech přírody na podzim, jaké nám přinášejí vitamíny, minerály, jaké mají uplatnění v běžném životě   a samozřejmě jsme i ochutnali. První místo získala lichořeřišnice a v ochutnávce výrobků získal dortík z dýně. Zkusili jsme si stolování při akcích (narozeniny, svatby, dovolené…), způsobně jsme se občerstvovali dobrůtkami, které žáci přinesli do školy. Proto samozřejmě i velké poděkování rodičům, kteří tuto akci podpořili. :lol: Určitě jsme si to užili, získali řadu  zajímavých informací a beseda na závěr vše kladně uzavřela. ;-)

Trilopark – 15.10.

V úterý v dopoledních hodinách za námi přijede interaktivní muzeum – TRILOPARK. Žáci dostanou šanci sáhnout si na špičkové exempláře .

Žákům bude pravěký svět ožívat před očima.Čeká je: – vykopávka třímetrového dravého dinosaura a zhotovování odlitků z sady forem.

Máme se na co těšit. :lol: Vstupné 40,-Kč.

Třídní schůzky – 17.10.

Ve čtvrtek se konají tř.schůzky od 14.30 -15.30.

Plavecká štafeta měst

Děkujeme všem našim plavcům za reprezentaci školy při akci PLAVECKÁ ŠTAFETA MĚST. Plavali se zápalem a 100m zdolali úspěšně. Ještě jednou děkujeme :lol: viz fotogalerie

ŠKOLNÍ DRUŽINU NAVŠTÍVIL PES

V pátek 27.9. k nám dorazil pes Lukas se svojí paní Terezou Kamínkovou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o psím plemenu BORDER KOLIE. Děti si vyzkoušely povely, které Lukas ochotně plnil a společně se svou paní zacvičil. Nálada byla úžasná a děti se velice bavily.

ZÁTOPKOVA ŠTAFETA

Na naší škole máme opravdu “ rychlé  nohy“. Ve středu  25. 9. 2019  se naše děti již tradičně zúčastnily  běhu  “ Zátopkovy štafety.“

24  žáků 2. – 5. třídy  si zaběhlo svůj 200 m dlouhý úsek s předávkou štafetového kolíku. Soutěžily  mezi sebou týmy 3.rumburských škol I. stupně. Naše  děti   si s velkým náskokem doběhly pro zlatou medaili !!!!!   Děkujeme   paní Tadičové za běžeckou podporu našeho družstva!

Za rok  se těšíme !!!

„KOSTIČKOVÁNÍ“

Kostky a  kostičky využili čtvrťáci k efektivnímu vytváření  “ figur v pohybu“ . Společně se střídali, tvořili různé pohybové formace. Hodinu pracovního vyučování si žáci velmi užili.

Organizace školního roku 2019-2020

Organizace školního roku 2019

Digitální prostor

DIGITÁLNÍ PROSTOR