Projektový týden 3.třídy

Žáci 3.třídy se celý týden věnovali tématu VLAŠTOVKY. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o životě vlaštovek a jejich příbuzných jiřiček. Vše začalo pohádkou O poslední vlaštovce od Eduarda Petišky. Zábavnou formou plnili matematický obrázek, poslechli si další příběhy o poslední vlaštovce, hledali v encyklopediích, plnili zábavný kvíz. Společně jsme se naučili písničku o vlaštovkách,složili jsme si i tu papírovou vlaštovku a vyzkoušeli jsme , jak nám umí létat a na závěr si vyrobili obrázek, jak jinak než s vlaštovkami.Velkou pochvalu si zasloužil Oliver Bělič, který si pro spolužáky připravil moc pěkný referát , který výstižně popsal rozdíl mezi vlaštovkou a jiřičkou. Ale velká pochvala všem žákům, protože pracovali se zápalem a to se pak dílo daří! :lol: (viz foto)